پسر نیمه شب

X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آرشیو
دوشنبه 30 خرداد‌ماه سال 1384
امنیت در ایکس پی

خب قول داده بودم که برای این جلسه امنیت در ایکس پی رو آموزش بدم . قبل از شروع اینو خدمتتون بگم که تصمیم دارم به زودی در وبلاگ آموزش ویژوال بیسیک رو هم قرار بدم ، البته اینو باید بگم که این سری از آموزشها به درد مبتدی ها نمی خوره و باید حتماً از قبل آشنایی با ویژوال داشته باشید . نکته دوم اینه که تصمیم دارم برای بخش آموزش ویژوال بیسیک پاسخ دهی به سوالات را نداشته باشم و فقط تجربیات خودم رو در اختیار شما عزیزان قرار بدهم .

و اما آموزش امروز ! روشی متفاوت برای پسورد گذاشتن روی کامپیوترها هست که از جمله مزیت های این روش تهیه دیسکت کلید برای بالا آمدن سیستم عامل و نیز قرار دادن پسورد عمومی برای کلیه یوزرهای روی سیستم است . برای شروع در قسمت RUN عبارت syskey را تایپ کنید و اینتر را بزنید در این حالت پنجره ای مطابق شکل زیر ظاهر میشود :
از پنجره باز شده دکمه Update را کلیک کنید . مشاهده می کنید که پنجره جدیدی مطابق شکل زیر نمایش داده می شود . این پنجره از دو بخش تشکیل شده است :1- Password Startup :

با انتخاب این گزینه می توانید یک پسورد عمومی را برای کلیه یوزرهای روی سیستم قرار دهید . در این حالت هیچ مهم نیست که کاربر با کدام یوزر می خواهد وارد سیستم شود و پسورد آن یوزر چست ؟ اصلاً پسورد دارد یا ندارد ! در هر صورت یک پنجره عمومی برای وارد کردن پسورد نمایش داده می شود .

 

2- System Generated Password :

خود این قسمت دو زیر مجموعه دارد که هر کدام یک همل متفاوت را انجام میدهند . در حالت پیش فرض گزینه Store Startup Key Locally در حال انتخاب است که سبب نمایش حالت کنونی برای ورود به سیستم است ، چنانچه یوزر پسورد داشته باشد کاربر باید آن را وارد کند و در غیر این صورت گزینه ای نمایش داده نمی شود .

اما گزینه دیگر Store Startup Key on Floppy Disk میباشد . در این قسمت سیستم عامل یک دسکت را به عنوان کلید سیستم برای شما میسازد که در زمان راه اندازی و ورود به سیستم عامل باید دیسکت را در فلاپی درایو قرار داده تا اجازه ورود به سیستم صادر شود . پس از انتخاب این گزینه و قرار دادن یک دیسکت مناسب در فلاپی درایو و کلیک کردن دکمه OK دسکت شما ساخته خواهد شد .

امیدوارم که مطلب امروز مفید بوده باشه .

تا مطلب بعدی یا علی ...

 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
تعداد بازدیدکنندگان : 107373


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها